LEVERANDØRER

 

Liste over helsepersonell med kompetanse

på ultralyddiagnostikk

 

• Gjennomført modul 1,2 og 3 eller mer i ultralydscanning.

• De med godkjent eksamen er markert med: * Bestått eksamen

 

Norge:

 

Asker

• Hege Erichsen Godheim - www.loep-og-idrettsklinikken.no - h.godheim@loep-og-idrettsklinikken.no * Bestått eksamen

 

Askim

• Vidar Heggen - www.heggenfysikalske.no

 

Bodø

• Trine Hansen - Aspmyra Fysioterapi - th@aspmyrafysioterapi.no

• Pål Espen Jensen - Aspmyra Fysioterapi - pej@aspmyrafysioterapi.no * Bestått eksamen

 

Bremanger

• dr. Kan Shanker - Svelgen Helsesenter, 6723 Svelgen * Bestått eksamen

 

Drammen

• David Aronsen - Trimmen Fysikalske - david@trimmen.no * Bestått eksamen

 

Fredrikstad

• Petter Bart Hansen - petterbart@hotmail.com

 

Greåker

• Gert Rood Vastveit - Tindlund Fysioterapi AS - gert@tindlund.no

 

Harstad

• Stein Dragland - Fysioterapiklinikken Harstad - stein.dragland@gmail.com * Bestått eksamen

• dr. Anders Stormo

• dr. Ronny Andreassen

 

Haugesund

• Ørjan Sørhus - Optima Fysioterapi - orjan@optimafysioterapi.no

 

Jessheim

• Karoline Solheim Stenbeck - 360 Helse - karoline@360helse.no   * Bestått eksamen

 

Larvik

• Arnfinn Tveisme - Larvik Fysioterapi - arnfit@online.no

 

Lillehammer

• Ingeborg Thorsen - thorsen.manuellterapi@gmail.com

 

Lesja

• Kari Hole - kari.hole@fjellnett.no - * Bestått eksamen

 

Lørenskog

• Kristoffer Sangvik-Jebsen - Rasta fysioterapi  - post@rasta-fysioterapi.no * Bestått eksamen

 

Mandal

• Rune Mørch - Klinikken - rmorch@klinikken.no - * Bestått eksamen

• Janne K. G. Børresen - Klinikken - janne@klinikken.no

 

Moelv

• Audun Fossvold - Moelv Fysioterapi - afossvold@gmail.com - * Bestått eksamen

 

Mo i Rana

• Rune Finstad - Yttern Fysikalske- rune.finstad@ytterenfysioterapi.no

 

Moss

• Ole Reidar Johansen - Ekholt Fysioterapi - ole@muskuloskeletal.no

• Trude Andersen - Fokus klinikk  - trude@fokus-klinikk.no - * Bestått eksamen

• Tom Skogtun - Fokus klinikk - tom@fokus-klinikk.no - * Bestått eksamen

• Thor Kvamsdal - Jeløy Fysioterapi - jfys@online.no

• Henning Jensen - Jeløy Fysioterapi - jfys@online.no

 

Oslo

Apexklinikken Terapisenter

• Kjetil Nord-Varhaug  - kjetil@apexklinikken.no - * Eksamens- og kursleder ultralyd i Norge

* Underviser ultralydkurs

• Marius Fredriksen - marius@apexklinikken.no  - * Eksamens- og kursleder ultralyd i Norge

* Underviser ultralydkurs

• Anette Sjong Mathisen - anette@apexklinikken.no

• dr. Øyvind Kvinge - oyvind.kvinge@apexklinikken.no *Sensor eksamen

• dr. Jelena Simic  - jelena.simic@apexklinikken.no

'• Anne Langsveen - anne@apexklinikken.no * Bestått eksamen

• Lars Martin Fischer - lars-martin@apexklinikken.no * Bestått eksamen

• Arve Hembre - arve@apexklinikken.no

• Mathilde Pilskog  - mathilde@apexklinikken.no

• Stian Christophersen  - stian@apexklinikken.no

• Trond Christensen - trond@apexklinikken.no

• Trude Andersen - trude@apexklinikken.no * Bestått eksamen

• Are Bredesen - are@apexklinikken.no * Bestått eksamen

 

• Karoline Solheim Stenbeck - KFA avd Storo - karoline.stenbeck@klinikkforalle.no  * Bestått eksamen

• Vibeke Røstad - Olympiatoppen

• Marius Johannessen - mjohannesen@hotmail.com

• Eirik R. Hauger - ManuellterapiKlinikken Brynseng - eirik.hauger@manuellterapiklinikken.nhn.no

• Roar Busk - Linde Fysikalske - www.lindefysikalske.com - *Bestått eksamen

• Erik Mowinckel - Brynsenglegene - mowinckelfysioterapi@gmail.com * Bestått eksamen

 

Porsgrunn

• Geir Åsgården - Fysioterapi Osebro

• Edwin de Groot - Porselensklinikken - edwin@porselensklinikken.no * Bestått eksamen

• Andrè van Gemst - Porselensklinikken - andre@porselensklinikken.no * Bestått eksamen

• Dr Tormod Løve - Telemark Fysikalskmedisin

• Eivind Aron Kongsvold - Grenland Fysioterapi - kongsvold.fysioterapi@gmail.com

• Skjalg Evensen - Heistad Fysioterapi  * Bestått eksamen

 

Sandvika

• Aase Kristin Hauge - Klinikk Pluss - Apexklinikken spesialist team avd Sandvika - aase.hauge@klinikkpluss.no

• Ida Kristine Jansen - Klinikk Pluss - Apexklinikken spesialist team avd Sandvika - ida.jansen@klinikkpluss.no

 

Sandefjord

• Morten Fjeldskår - Fysioterapeutene Jentsch & Gledtisch DA - morten@fysioterapeutene.com - * Bestått eksamen

 

Skjervøy

• Bjørn Tostrup - BTFysioterapi - btostrup@usa.net

 

Stavanger

• Anders Knudsen - Klinikk for Alle, Stavanger - kloge_anders@hotmail.com

• Ole Langeland - Klinikk for Alle, Sola - ole.langeland@lyse.net

• Trond Viste - Klinikk for Alle, Sola - trond.viste@klinikkforalle.no - * Bestått eksamen

•Charlotte Kjos-Hanssen Nordbø - Stavanger Idrettsklinikk - charlotte@stavangeridrettsklinikk.no

 

Steinkjer

• Arild Ove Ørjasæter - arildove@gmail.com - * Bestått eksamen

 

Sveio / Haugesund

• Petter Stølen - Albatross Fysioterapi - petter.albatross@gmail.com

 

Svolvær

• Bjørn Roald Kirkhaug - bjorn.ronald.kirkhaug@lofotkraft.net - * Bestått eksamen

• Victoria Vannebo - victoria.vannebo@gmail.com

 

Tromsø

• Geir Vollstad - gvolls@multi-epost.no

 

Vadsø

• Astrid Harila - FysioNord AS - astrid@fysionord.no - * Bestått eksamen

 

Vågland

• Per Johansson - Halsa Fysioterapi - fysioper@combitel.no

 

Ålesund

• Terje Skauvik - Frisksenteret - terje.skauvik@xi.no

• Inge Liavaag - Frisksenteret - post@frisksenteret.net

 

Danmark

Aalborg

• Mads Rytter - Arkadens Fysioterapi - * Bestått eksamen * Underviser ultralydkurs

• Marius Fredriksen - Arkadens Fysioterapi - * Underviser ultralydkurs og intern sensor ultralydeksamen

• Morten Skjoldager - Arkadens Fysioterapi - * Underviser ultralydkurs